آموزش خدمات پذیرایی و تشریفات و میزبانی رستوران , پذیرایی و تشریفات و میزبانی تالارهای پذیرایی و تشریفات هتل  
آموزش خدمات پذیرایی , تشریفات و میزبانی  رستوران و واحدهای پذیرایی و تشریفات هتل
 کد دوره 208
جایگاه شغلی : اشتغال در هتل , رستورانها و تالارها به عنوان میزبان , سرمیزبان و پس از کسب تبحر و تسلط کاری و طی دوره های تکمیلی سمت مدیر تشریفات در هتلها , رستورانها , سازمانها , ارگانها و نهادهای دولتی وخصوصی .
هدف دوره :  آشنایی فراگیران با هر یک از بخشهای مختلف رده های مشاغل پذیرایی از میزبانی اداری( آبدارچی ) تا میزبانی رستورانها و دیگر واحدهای پذیرایی , آشنایی با روشهای مختلف پذیرایی و وظایف مدیران تشریفات , ایجاد همخوانی و تشریح و تفهیم وظایف اختصاصی میزبانان با توجه به سیستم کاری محل خدمت , انتظارات و الزامات مورد در خواست سازمان مطبوع , برنامه ریزی پرسنلی .
محتوای دوره :
 1- اصول روشهای پذیرایی
 2- الگوهای رفتاری و آداب معاشرت
 3- اصول عمومی برگزاری ضیافتها و مدیريت زمان
 4- آشنایی عمومی با تشریفات دیپلماتیک
 5- آشنایی عمومی با منو و رسپی غذاهای گوناگون و نوشیدنیها
 6- شناخت وسایل وتجهیزات , روش کار با آنها و کاربرد اختصاصی هریک
7- مدیریت عمومی رستوران ( غذا و نوشابه)
8-بهداشت عمومی
9- میزآرایی و سفره آرایی
 
کارگاه آموزشی  یا کارورزی : ندارد
الزامات یا پیش نیازها : علاقه مندی به مشاغل خدماتی و پذیرایی , خوشرویی و اعتماد به نفس , دارا بودن خلاقیت و ابتکار عمل , برخورداری از سلامت جسمی و روحی , روحیه خستگی ناپذیر , دارا بودن تناسب اندام و مشخصات فیزیکی قابل قبول , دارا بودن میزان تحصیلات مناسب جهت تصدی هر یک از سمتهای مرتبط .
توصیه ها : شاغلین این بخش در ارتباط مستقیم با میهمانان هستند پس لبخند دائمی باید جزء لاینفک چهره باشد .
طول مدت دوره :  دو ماه
نوع گواهی نامه صادره : گواهی نامه سازمان میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری متولی هتل ها و تمامی انواع رستوران ها و واحد های صنفی پذیرایی و ارائه دهنده غذا و نوشابه در کشور .امکان دریافت گواهی نامه بین المللی موسسه قابل ترجمه و با تائید وزارت امور خارجه و دارای امتیاز مهاجرت با پرداخت هزینه اضافی.
ساعات برگزاری کلاسها :  با توجه به استقبال سازمان های دولتی , شرکت های خصوصی , هتل ها و رستوران ها  این دوره نیز بجز کلاس های اختصاصی که برای تعداد حداقل 15 نفر در محل خود این مراکز برگزار می گردد از این پس به صورت گردشی و بدون نیاز به انتظار به حد نصاب رسیدن دوره هر پنجشنبه از ساعت 09:30 تا 12:30 در محل موسسه برگزار می گردد.
محل برگزاری کلاسها : در محل موسسه
میزان شهریه دوره : جهت اطلاع از شهریه دوره آموزش مدیریت خدمات پذیرایی ؛ تشریفات و میزبانی رستوران واحد های پذیرایی و تشریفات هتل  اینجا را کلیک فرمایید.
نحوه پرداخت : نقداً در زمان ثبت نام.