مدیریت تاسیسات گردشگری  
مدیریت تاسیسات گردشگری عنوان دوره جدید کوتاه مدتی است که توسط دفتر برنامه ریزی و مطالعات گردشگری وزارت میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی در فهرست دوره های کوتاه مدت آموزش های گردشگری ابلاغ گردید. دوره مدیریت تاسیسات گردشگری در صورتی که سرفصل های کامل و جامعی از تک تک حلقه های تشکیل دهنده زنجیره گردشگری را دربر گیرد می تواند تاثیر به سزایی در بهبود کیفیت ارائه خدمات گردشگری بگذارد. لذا با توجه به لزوم ارتقا کیفیت خدمات در تاسیسات و مراکز بسیار متنوع و گوناگون  گردشگری و لزوم  نزدیک شدن به استاندارد های قابل قبول بین المللی در صنعت اقامتی , غذا و نوشابه , تشریفات و پذیرایی و نیز گردشگری موسسه بین المللی هوریزان با اتکا به دانش پراکتیکال و آکادمیک روز بین المللی سعی بر بومی سازی و ارائه موضوعات به روز و کاربردی در آموزش مدیریت تاسیسات گردشگری نموده است.
آنچه در دوره مدیریت تاسیسات گردشگری به عنوان تاسیسات گردشگری می بایست در عنوان سرفصل های آموزشی این دوره مورد بحث و بررسی عمومی قرار می گرفت عبارتند از مدیریت دفاتر خدمات مسافرتی , دفاتر تامین , ذخیره و ارائه واحد های اقامتی , مدیریت واحد های پذیرایی و ارائه خدمات بین راهی ,  رستوران ها و مراکز ارائه خوراک و نوشیدنی در داخل و خارج از شهرها , مراکز تولید , ارئه و فروش  صناع دستی و ........ می باشد. 
 
  جایگاه شغلی : بر مبنای آخرین مصوبات وزارت میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری علاوه بر الزام دارا بودن گواهی نامه دوره مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری برای تمامی فعالین و شاغلین در صنعت گردشگری کشور در تمامی حیطه ها تمامی مدیران معرفی شده از طرف مراکز و واحدهای اقامتی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری برای تمدید مجوز های سالیانه خود می بایست ضمن گذراندن دوره آموزشی مدیریت تاسیسات گردشگری با شرکت در آزمون جامع و موفقیت گواهینامه مربوطه را اداره کل وزارت خانه در استان خود برای نمدید مجوز ارائه نمایند. 
 
  هدف دوره : ارتقائ سطح علمی و توانمندی های حرفه ای مدیران و شاغلین در صنعت گردشگری به ویژه در صنعت هتلداری و اقامت  و بهبود کیفیت خدمات ارائه شده در این بخش.
 
 محتوای آموزشی دوره : عناوین سرفصل های آموزشی در دوره مدیریت تاسیسات گردشگری عبارتند از:
01- آشنایی با انواع تاسیسات گردشگری.
02- شناخت صنعت گردشگری.
03- مدیریت و سرپرستی در تاسیسات گردشگری.
04- آشنایی با اصول و ابزارهای بازاریابی و تبلیغات.
05- مدیریت و نظارت بر بخش پذیرش ( فرانت آفیس).
06- مدیریت و نظارت بر بخش خانه داری.
07- مدیریت و نظارت بر بخش پذیرایی ( غذا و نوشابه).
08- مدیریت و نظارت بر بخش مالی و اداری ( حسابداری و کاست کنترل ).
09- مدیریت و نظارت بر بخش تفریحی و سرگرمی.
10- آشنایی مقدماتی با زبان گردشگری.
11- ایمنی؛ بهداشت و پیشگیری حوادث.
12- مهارت های فردی و ارتباطی.
13- قوانین و مقررات و ضوابط تاسیسات گردشگری.
14- آشنایی با طراحی داخلی و تجهیزات تاسیسات گردشگری.
15- مدیریت کیفیت و رضایت مشتریان.
16- گردشگری پایدار و توجهات زیست محیطی.
17- آشنایی با مفاهیم کسب و کارهای مکمل تاسیسات گردشگری.
 
  کارگاه آموزشی یا کارورزی : دارد 
 
  الزامات و پیش نیازها : دارا بودن سلامت روحی و توان جسمی لازم برای انجام امور محوله و علاقمندی به انجام  فعالیت های خدماتی.
 
  توصیه ها : دارا بودن وجدان کاری , روحیه کار تیمی و توان مدیریتی.
 
 
    طول مدت دوره : 16 هفته  و روزهای برگزاری کلاس های دوره مدیریت تاسیسات گردشگری روزهای پنجشنبه صبح از ساعت 09:00 تا ساعت 17:00 عصر می باشد.
   شایان ذکر است فراگیران و شرکت کنندگان در دوره مدیریت تاسیسات گردشگری برای شرکت در دوره مدیریت تاسیسات گردشگری می بایست دارای حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر باشند.
 
  نوع گواهینامه صادره :  شرکت کنندگان در دوره آموزش مدیریت تاسیسات گرشگری بعد از اتمام دوره و شرکت در آزمون های داخلی که در موسسه بین المللی هوریزان اخذ می شود و کسب امتیاز قبولی حداقل 12 می بایست پس از معرفی  توسط موسسه به اداره کل استان , در سرفصل های آموزشی که به رنگ قرمز مشخص گردیده در آزمون جامع مدیریت تاسیسات گردشگری که توسط وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی معمولاٌ دو بار در سال برگزار می گردد شرکت نموده و امتیاز حد نصاب قبولی 12 را در تمامی عناوین سرفصل های آموزشی مدیریت تاسیسات گردشگری کسب نمایند
   توجه ***  صرفاٌ فراگیرانی که دوره مدیریت تاسیسات گردشگری را در موسسه بین المللی هوریزان با موفقیت به پایان برسانند پس از دریافت گواهینامه صادره از طرف وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی  در اداره کل استان در صورت درخواست و تمایل با پرداخت هزینه جداگانه امکان دریافت گواهینامه بین المللی , قابل ترجمه و تائید , دارای امتیاز درخواست ویزای کار و مهاجرت با کد ریجستری بین المللی را خواهند داشت.
 
  ساعت برگزاری : روزهای پنجشنبه از ساعت 09:00 صبح تا ساعت 17:00  
 
  محل برگزاری : در محل موسسه
 
  شهریه دوره : برای روئیت هزینه دوره اینجا را کلیک فرمائید.
  نحوه پرداخت : به صورت تسویه یک جا در زمان ثبت نام